BİLGİ VE RANDEVU İÇİN

+90 212 542 59 25

+90 555 440 55 22

Özel Öğrenme Güçlüğü Tedavisi

Özel Öğrenme Güçlüğü Tedavisi

Özel öğrenme güçlüğü çocuğun istemediği için başarı gösteremediği, gayret etmediği ile ilgili değildir.Tembellik olarak algılanmamalıdır.

Çocuğunuzun okuldaki başarısıyla ilgili kuşkularınız varsa önce öğretmeniyle konuşarak işe başlanmalıdır.Bu doğrultuda bir uzmanla görüşüp, konuyla ilgili bilgi sahibi olmaya çalışılmamalıdır.

Çocuğunuzla birlikte ilk zamanlar ders çalışmanız ve ödevlerine yardımcı olmanız gerekebilir.

Beraber ders çalışmak aranızdaki ebeveyn-çocuk ilişkisini olumsuz etkilemeye başladıysa;  günlük ödevleri yaptırması konusunda birinden destek alabilirsiniz.

Bu çocuklar sınıftaki diğer arkadaşlarından geride olduklarının farkındadırlar ve bunun için kendilerini kötü hissederler.Eğitim konusunda anne babalardan da baskıyla karşılaşırlar ve özgüvenleri zarar görür.

Ders alanının dışında spor, müzik, sanat gibi kolay başarı gösterebileceği bir alana yönlendirilirse kendilerini iyi hissetmeleri sağlanır ve özgüvenleri için olumludur.

Bu çocuklar diğer çocuklara oranla başarılı olmak için çok daha fazla uğraş verirler.Motivasyonları ise çok çabuk kırılır. Bu sebeple onların çaba ve gayretlerini her fırsatta ödüllendirmek gerekir.